Powietrzna pompa ciepła

powietrzna_pompa_ciepla.jpg

Kolejnym typem pompy jest powietrzna pompa ciepła. Jej instalacja zalicza się do najłatwiejszych. Jest to spowodowane tym, że nie ma wymaga przeprowadzania ingerencji czy zmian w fundamentach. Ponadto ten typ pompy zaliczany jest także do najtańszych. Do jednych z najważniejszych części pompy zalicza się wymiennik lamelowy.

To właśnie on odpowiada za wykorzystanie i przetwarzanie ciepła pobranego z powietrza. Wyróżnić można także Zbiorniki na deszczówkę. W jaki sposób pobrane ciepło jest przekazywane do wewnątrz domu? Odbywa się to za pomocą specjalnych nawiewów, które wyglądem przypominają te stosowane w klimatyzacji. Istnieje także możliwość przekazania ciepła za pomocą instalacji wodnej. Przykładem może być np.

kaloryfer. Istotnym ograniczeniem jest przedział temperatury, w których pompa może funkcjonować bez wspomagania. Po ich przekroczeniu należy zastosować specjalną grzałkę elektryczną. W przeciwnym wypadku wydajność pompy znacznie spada. Niekiedy istnieje możliwość całkowitego wyłączenia pompy ciepła.

logispolska.pl/produkt/systemy-skladowania/polkowe felpol.com.pl wynajmujemy przyssawki na zlecenie wynajem przyssawek zleć wynajem przyssawek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *