Jak dbać o pompy ciepła?

jak_dbac_o_pompy_ciepla.jpg

Pompy ciepła są dość kosztowną inwestycją, dlatego należy dbać o regularną konserwację urządzenia. Dzięki temu pompę będzie można użytkować przez długi czas bez konieczności naprawy. Część czynności wykonuje się samodzielnie.

http://www.bamartech.pl/kingspan_biosafe_44.html

Przy bardziej profesjonalnych należy skorzystać z pomocy serwisu. Konserwacja pompy ciepła zależy od jej rodzaju. W przypadku ziemnej pompy ciepła większą część prac można wykonać samodzielnie.

Jedyne co trzeba posiadać do kawałek niepotrzebnej tkaniny. Trzeba bowiem dokładnie przetrzeć całe urządzenie, pamiętając jednocześnie o filtrze źródła dolnego. Z kolei zadaniem serwisu jest coroczny przegląd pompy.

Wówczas kontrolowane jest ciśnienie w systemie grzewczym. Kontrolowana jest także automatyka pompy oraz układ freonowy. Konserwacja pompy powietrznej przebiega w podobny sposób, chociaż jest nieco mniej skomplikowana.

Serwis zajmuje się sprawdzeniem układu freonowego. Kontrolowana jest również poprawność kodów urządzenia. Bardzo rzadko konieczne jest przeczyszczenie parowacza.

malkowski www.produktychemiczne.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *